Audycje muzyczne – wyjazdowe

MUZYCZNY SAVOIR VIVRE /wrzesień/

Koncert muzyki klasycznej, scena, światła reflektorów i my!
Jak należy się ubrać? W jaki sposób okazać artystom uznanie i szacunek?
Kiedy klaskać, a kiedy się powstrzymać? Kiedy domagać się bisu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na naszej wrześniowej audycji!


JESIEŃ W KOLORZE SAKSOFONU /październik/

Jesienny nastrój, kocyk, herbatka i …. jazz! Dźwięk saksofonu wprowadzi nas w tę magiczną i tajemniczą porę roku.
W końcu polska złota jesień i blask saksofonu doskonale się komponują.
Wykorzystajmy okazję na zapoznanie się ze stylem muzycznym wprost z tętniącego życiem Nowego Orleanu.

NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD /listopad/

Polskie melodie zabrzmią w tym miesiącu z podwojoną siłą!
W końcu listopad jest dla Nas Polaków wyjątkowym miesiącem, przypominającym o niepodległości naszego kraju. Patriotyczny duch zostanie wprowadzony dzięki pięknej, polskiej muzyce i literaturze.

PADA ŚNIEG, DZWONIĄ DZWONKI SAŃ /grudzień/
Mroźny poranek, za oknem biały puch, sanki czekają…czas ruszyć w zimową muzyczną przygodę! Nasz rozśpiewany Mikołaj już na Was czeka. Przygotujcie dużo energii i dobrego humoru do wspólnego śpiewania!

KARNAWAŁ ZWIERZĄT  /styczeń/

Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo … to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy!

SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI/luty/

Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy.
Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu.

W LEŚNEJ GĘSTWINIE /marzec/
Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.

MUZYKA Z GŁĘBI /kwiecień/
Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęgą żywiołu. Usłyszymi syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.

SŁOŃCE, POMARAŃCZE I… FLAMENCO! /maj/
Jak maj to i skwar… Udajemy się do kraju, pełnego ognistej muzyki i promieni andaluzyjskiego słońca, czyli Hiszpanii. To nie tylko gitara i kastaniety, ale również bardzo temperamentny taniec – flamenco. Przygotujmy się na energatyczne połączenie tańca i muzyki.

JAKIE DŹWIĘKI W ZACZAROWANYCH SKRZYPCACH MIESZKAJĄ /czerwiec/
Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym przeniesie nas w świat legend i bohaterskich czynów. Przedstawimy legendę o Flisaku, który swoją grą na skrzypcach ocalił mieszkańców średniowiecznego miasta przed plagą żab. Usłyszymy utwory, jakie wykonałby nasz bohater, gdyby zaczął podróżować w czasie.

Czas trwania audycji wyjazdowej, odbywającej się w Państwa placówce wynosi 45 minut. Koszt 300 zł dla grupy liczącej do 150 osób /termin do uzgodnienia/.

OFERTA EDUKACYJNA

Kontakt telefoniczny 602 253 809 – Alina Reut, 602 253 003 – Anna Morawska
e-mail: edukacja@tos.art.pl, audycje@tos.art.pl

Comments are closed