Audycje muzyczne w Sali Prób CKK Jordanki

21.09. 2020r.
MUZYCZNY SAVOIR VIVRE
  /wrzesień/

Koncert muzyki klasycznej, scena, światła reflektorów i my!
Jak należy się ubrać? W jaki sposób okazać artystom uznanie i szacunek?
Kiedy klaskać, a kiedy się powstrzymać? Kiedy domagać się bisu? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie na naszej wrześniowej audycji!


12.10.2020r.
JESIEŃ W KOLORZE SAKSOFONU
 /październik/

Jesienny nastrój, kocyk, herbatka i …. jazz! Dźwięk saksofonu wprowadzi nas w tę magiczną i tajemniczą porę roku.
W końcu polska złota jesień i blask saksofonu doskonale się komponują.
Wykorzystajmy okazję na zapoznanie się ze stylem muzycznym wprost z tętniącego życiem Nowego Orleanu.

23.11.2020 r.
NIE RZUCIM ZIEMI, SKĄD NASZ RÓD
 /listopad/

Polskie melodie zabrzmią w tym miesiącu z podwojoną siłą!
W końcu listopad jest dla Nas Polaków wyjątkowym miesiącem, przypominającym o niepodległości naszego kraju. Patriotyczny duch zostanie wprowadzony dzięki pięknej, polskiej muzyce i literaturze.

7.12.2020r.
PADA ŚNIEG, DZWONIĄ DZWONKI SAŃ
 /grudzień/

Mroźny poranek, za oknem biały puch, sanki czekają…czas ruszyć w zimową muzyczną przygodę! Nasz rozśpiewany Mikołaj już na Was czeka. Przygotujcie dużo energii i dobrego humoru do wspólnego śpiewania!

11.01.2021r.
KARNAWAŁ ZWIERZĄT  
/styczeń/

Czas na karnawał! I to nie byle jaki, bo … to karnawał zwierząt! Będziecie mogli spotkać lwa, słonia, łabędzia i wiele innych zwierząt ze wszystkich stron świata. Uczcimy wspólnie pamięć wielkiego kompozytora – Charles’a Camille’a Saint-Saëns’a. Nie możecie przegapić takiej hucznej zabawy!

8.02.2021 r.
SERCE UKRYTE POMIĘDZY DŹWIĘKAMI
/luty/

Miłość… uczucie, któremu nie mogli się oprzeć nawet najwięksi kompozytorzy.
Wielu z nich zapisywało swoje uczucia na pięciolinii, za pomocą dźwięków, by poprzez emocjonalne kompozycje trafić do serc wybranek. W tym chłodnym miesiącu ocieplimy nasze serca i zapoznamy się z utworami oraz kompozytorami epoki romantyzmu.

15.03.2021 r.
W LEŚNEJ GĘSTWINIE /marzec/

Puk, puk! – to chyba dzięcioł. A tam w zaroślach słychać rechot żab. To wiosna!!! Piękno i potencjał natury zauważali przez wieki kompozytorzy, czerpiąc z niej inspirację do swojej twórczości. Zdecydujemy, który instrument najlepiej naśladuje szum wiatru, a który brzmi jak śpiew ptaków.

12.04.2021 r.
MUZYKA Z GŁĘBI /kwiecień/

Morza, rzeki, oceany… Dźwięki zmienią się we wszystkie odcienie błękitu. Czeka nas wyprawa na głębokie wody – zarówno z mniejszymi falami, jak i potęgą żywiołu. Usłyszymi syreni śpiew, szum fal, a wielki błękit i lazurowe wybrzeże to obrazy, które namalują nam barwy dźwięków.

10.05.2021 r.
SŁOŃCE, POMARAŃCZE I… FLAMENCO! /maj/

Jak maj to i skwar… Udajemy się do kraju, pełnego ognistej muzyki i promieni andaluzyjskiego słońca, czyli Hiszpanii. To nie tylko gitara i kastaniety, ale również bardzo temperamentny taniec – flamenco. Przygotujmy się na energatyczne połączenie tańca i muzyki.

14.06.2021 r.
JAKIE DŹWIĘKI W ZACZAROWANYCH SKRZYPCACH MIESZKAJĄ /czerwiec/

Ostatnie spotkanie w tym roku szkolnym przeniesie nas w świat legend i bohaterskich czynów. Przedstawimy legendę o Flisaku, który swoją grą na skrzypcach ocalił mieszkańców średniowiecznego miasta przed plagą żab. Usłyszymy utwory, jakie wykonałby nasz bohater, gdyby zaczął podróżować w czasie.

Audycje odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki o godz. 10:00, 11:30. Skierowane są do grup zorganizowanych z przedszkoli i szkół.

Czas trwania audycji wynosi 45 minut.
Wstęp: 6 zł od osoby /opiekunowie bezpłatnie/ 

OFERTA EDUKACYJNA

Kontakt telefoniczny 602 253 809 – Alina Reut
e-mail: edukacja@tos.art.pl

 

Comments are closed