Audycje muzyczne – wyjazdowe

Wrzesień
Bajki i baśnie
Bajki i baśnie opowiedziane muzyką – pojawią się motywy znane z kinematografii oraz literatury dziecięcej i fantastycznej wzbogaconej o podania ludowe.

Październik
Muzyczny savoir-vivre
„Koniec? Mogę już klaskać…?” Etykieta obowiązuje również na koncercie, dotyczy nie tylko wykonawców, ale i słuchaczy. Zapoznanie się z kulturą koncertową pozwoli przeżyć artystom i publiczności występ w dobrym stylu.

Listopad
Dzieje Hymnu Polskiego
Hymn towarzyszy nam podczas najważniejszych wydarzeń. Począwszy od Bogurodzicy, skończywszy na Mazurku Dąbrowskiego – czyli opowieść o kształtowaniu się patriotycznej myśli narodu w muzyce.

Grudzień
Kolędy po góralsku
Święta na góralską nutę, czyli kolędy oraz pastorałki płynące z południa Polski. Wspólne kolędowanie okraszone (będzie) komentarzem na temat tradycji świątecznych w górach.

Styczeń
Bal w dawnym stylu
Muzyka taneczna dawnych czasów – udajemy się w podróż do przeszłości w towarzystwie dworzan i dworzanek. Menuet oraz inne dworskie tańce przy dźwiękach suity. Zapraszamy dziś do tańca!

Luty
O miłości nut i słów kilka
Usta milczą, dusza śpiewa – szczególnie w Walentynki. Najpiękniejsze miłosne utwory klasyczne, ale również filmowe i musicalowe, czyli uczucia wyrażane dźwiękami.

Marzec
Przyszła do nas pani Wiosna
Zieleń drzew, kwitnące kwiaty, zwierzęta budzące się z zimowego snu… Najpiękniejsza pora roku jako inspiracja muzyczna wielkich kompozytorów.

Kwiecień
W świecie zwierząt
Karnawałowe rytmy w kwietniu? Tylko w świecie zwierząt! Najpopularniejszy cykl miniatur Camilla Saint-Saënsa – „Karnawał zwierząt”, oraz inne melodie związane z różnorodnością przyrody.

Maj
Wiwat Maj, Trzeci Maj!
Maj to miesiąc bogaty w święta, z których najważniejsze obchodzimy 3 maja. W repertuarze pieśni i utwory kształtujące ducha obywatela Polski, Europy oraz świata.

Czerwiec
Podróż po Europie
Każdy kraj to inna kultura, inna muzyka, inny taniec – ogniste, pełne temperamentu hiszpańskie flamenco, pełen wdzięku i podskoków taniec irlandzki, dostojny walc angielski…
Europa przemierzona tanecznym krokiem.

Koszt jednej audycji wyjazdowej, odbywającej się w Państwa placówce wynosi 300 zł (termin do uzgodnienia). W przypadku uczestnictwa placówki w całym cyklu Audycji muzycznych realizowanych w Roku szkolnym 2016/2017 spotkanie czerwcowe oferujemy GRATIS.

Kontakt telefoniczny 602 253 809 – Alina Reut
e-mail: edukacja@tos.art.pl

Comments are closed