Audycje muzyczne – wyjazdowe

ETNICZNE WAKACJE /wrzesień/

Wspominamy wakacje – podróże po egzotycznych krajach, piękne krajobrazy i szum morza. Wsłuchamy się jednocześnie w dźwięki wyjątkowych instrumentów, których nie spotkamy w orkiestrze symfonicznej. Dowiemy się, czym jest didgeridoo, oraz jakie przedmioty mogą stać się instrumentami.

CISZA NA PLANIE! AKCJA! /październik/

Wchodzimy do sali, wybieramy swoje miejsce, zasiadamy wygodnie w fotelu… Akcja! To muzyka zaprosi nas do świata bohaterów największych filmowych produkcji. Pojawią się tematy prosto z Hollywood, a także bajkowe melodie. W kinie każdy znajdzie coś dla siebie.

LAJKONIKU LAJ, LAJ… /listopad/

Odwiedzamy Krakowski Rynek, gdzie tuż obok Sukiennic tańczy Lajkonik, a w tle słychać Hejnał Mariacki. Zobaczymy Krakowiaków w pięknych, kolorowych strojach, spróbujemy również zatańczyć Krakowiaka.

ŚWIĘTA NA ŚWIECIE /grudzień/

Czy kolędy śpiewane są we wszystkich krajach? Jak zabrzmią w innych językach? Muzyka świąteczna z różnych zakątków świata, opowieści wigilijne, noworoczne, przepełnione magią i ciepłem.

DIXIE TIME /styczeń/

Za Atlantykiem, na Nowym Kontynencie, w Nowym Orleanie rodzi się muzyka dixieland’owa. Sięga początków XX wieku, będąc jednocześnie pierwszą odsłoną jazzu. Amerykańskie melodie ludowe łączą się z muzyką rozrywkową, tworząc kompozycję podbijającą serce każdego słuchacza.

MUZYKA KLEZMERSKA /luty/

Muzyka klezmerska sięga do tradycji starożytnych, wywodząc się początkowo ze śpiewu. Dzisiejsze zespoły klezmerskie łączą zdobycze muzyki wszystkich wieków, zachowując jednocześnie swój niezwykły klimat. Oprócz emocjonalnych utworów, usłyszeć można przede wszystkim żywe rytmy, zachęcające do tańca.

MUSICALE, MUSICALE /marzec/

Deszczowa Piosenka, New York, New York… Utwory prosto z Broadway’u! Musical, jako forma łącząca elementy tańca, śpiewu i dialogów stanowi wyjątkowe widowisko. O tym, czym jest hit, dowiemy się, wsłuchując się w najpopularniejsze musicalowe przeboje!

ELEKTRYZUJĄCA MUZYKA /kwiecień/

Jak zamienić prąd w melodię? Czy jeden instrument może zamienić się w całą orkiestrę? Nowoczesna technologia wkracza do świata muzyki. Instrumenty elektroniczne coraz bardziej upodabniają się do klasycznych, pokazując jednocześnie nowe, eksperymentalne brzmienia.

W GŁOSIE SIŁA /maj/

Jesteśmy posiadaczami niezwykłego instrumentu – głosu! Jego możliwości pozwalają naśladować nam mnóstwo dźwięków ze świata przyrody i nie tylko.  Przed nami muzyczna opowieść o tym, co potrafi jeden śpiewak, duet oraz tercet. Sami możemy również stworzyć wyjątkowy, wielki i dźwięczny chór (głosów).

MORSKIE OPOWIEŚCI /czerwiec/

Szanty to szum fal, gawędy starych żeglarzy, sztorm na morzu, zachodzące słońce znikające za horyzontem i… Wakacyjna przygoda! Czeka nas wyprawa na głębiny w towarzystwie kapitana i jego muzycznej załogi. Usłyszymy najpopularniejsze melodie szantowe i utwory związane z naszym pięknym morzem – Bałtykiem.  Przed nami morskie opowieści, które sprawią, że odczujemy klimat zbliżających się wakacji.

Koszt jednej audycji wyjazdowej, odbywającej się w Państwa placówce wynosi 300 zł (termin do uzgodnienia).

Kontakt telefoniczny 602 253 809 – Alina Reut
e-mail: edukacja@tos.art.pl

Comments are closed