Audycje muzyczne w Sali Prób CKK Jordanki

17.09.2018r. /poniedziałek/
MUZYCZNE WSPOMNIENIA ZE SZKOCJI
Na pierwszym powakacyjnym spotkaniu wybierzemy się w podróż do zjawiskowej Szkocji. Poznamy tajemniczego przybysza z tej krainy, który przywiezie ze sobą instrument o charakterystycznym brzmieniu. Dowiemy się także dlaczego chodzi on w spódnicy.

15.10.2018r. /poniedziałek/
OGNISTE DŹWIĘKI

Mówi się, że muzyka łagodzi obyczaje, ale czy może być ognista…? Oczywiście! Może rozgrzewać nasze ciała, dusze i umysły do czerwoności.

05.11.2018r. /poniedziałek/
KONCERT POLSKI
W tym roku przypada 100. rocznica odzyskania niepodległości. Podczas koncertu wszyscy słuchać będziemy muzyki naszego wielkiego rodaka Fryderyka Chopina, a także innych kompozytorów polskich jak Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski, Stanisław Moniuszko. Dzięki ich twórczości, jak również postawy patriotycznej, kultura polska przetrwała czasy zaborów i wojen.

17.12.2018r. /poniedziałek/
JEST TAKI DZIEŃ

Czy dzisiaj ktoś jeszcze pisze kolędy? Okazuje się, że tak. Wiele z nich nawet znamy i bardzo lubimy. Tak samo jak te z poprzednich wieków, bywają radosne lub skłaniają do refleksji. Zawsze jednak wprowadzają nas w ten niezwykły czas świąt Bożego Narodzenia.

07.01.2019r. /poniedziałek/
KARNAWAŁ W RIO
Karnawał od wieków rządził się swoimi prawami. Zawsze rytm muzyki decydował o modzie karnawałowej w danym okresie. Najsłynniejszym od szeregu lat jest karnawał w Rio. Usłyszymy królujące tam gorące rytmy.

11.02.2019r. /poniedziałek/
LISTA PRZEBOJÓW MUZYKI POWAŻNEJ
Zapraszamy wszystkich w dźwiękową podróż do największych kompozycji muzyki klasycznej wszech czasów. Posłuchamy utworów gdzieś przez nas zasłyszanych, oraz takie które wszyscy znamy. Wspólnie zdecydujemy, który z zaprezentowanych utworów znajdzie się na szczycie naszej listy.

04.03.2019r. /poniedziałek/ – audycje przeniesione do Sali Kameralnej CKK Jordanki
ZACZAROWANY ŚWIAT AKADEMII
Ambroży Kleks, profesor cudak, którego uwielbiamy za sprawą Jana Brzechwy oraz Andrzeja Korzyńskiego – kompozytora, który stworzył melodie, śpiewane do dziś od kilkudziesięciu lat. Witajcie w naszej bajce!

08.04.2019r. /poniedziałek/
MUZYCZNE KONTRASTY
Kwiecień plecień, poprzeplata trochę zimy, trochę lata. Wielkie różnice występują także w muzyce. Zastanowimy się czemu służą wielkie kontrasty w muzyce i czy mogą być pewnym, zamierzonym środkiem wyrazu w sztuce.

06.05.2019r. /poniedziałek/ audycje odbywają się w ramach DNI MONIUSZKOWSKICH
URODZINOWY TORT PANA MONIUSZKI
Rok 2019 ogłoszony został Rokiem Moniuszkowskim z okazji 200. rocznicy urodzin kompozytora, czołowego przedstawiciela polskiej opery narodowej. Do jego najbardziej znanych kompozycji należą opery „Straszny dwór” i „Halka” oraz pieśni „Prząśniczka”, „Pieśń wojenna” czy „Pieśń wieczorna”.

03.06.2019r. /poniedziałek/
PŁONIE OGNISKO W LESIE
Zbliża się lato, czas odpoczynku i przygód. A jeśli przygoda, to tylko z harcerzami – rytmiczne utwory, radosne śpiewy i pasjonujące gawędy. Czuj, czuj, czuwaj!

Audycje odbywają się w Sali Prób CKK Jordanki o godz. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00

Koszt audycji odbywających się w CKK Jordanki wynosi 6 zł od osoby (opiekunowie bezpłatnie)

Kontakt telefoniczny 602 253 809 – Alina Reut
e-mail: edukacja@tos.art.pl

Comments are closed