Audycje muzyczne w Sali Kameralnej CKK Jordanki

18.09.2017r. /poniedziałek
ETNICZNE WAKACJE

Wspominamy wakacje – podróże po egzotycznych krajach, piękne krajobrazy i szum morza. Wsłuchamy się jednocześnie w dźwięki wyjątkowych instrumentów, których nie spotkamy w orkiestrze symfonicznej. Dowiemy się, czym jest didgeridoo, oraz jakie przedmioty mogą stać się instrumentami.

17.10.2017r. /wtorek
CISZA NA PLANIE! AKCJA!

Wchodzimy do sali, wybieramy swoje miejsce, zasiadamy wygodnie w fotelu… Akcja! To muzyka zaprosi nas do świata bohaterów największych filmowych produkcji. Pojawią się tematy prosto z Hollywood, a także bajkowe melodie. W kinie każdy znajdzie coś dla siebie.

13.11.2017r. /poniedziałek
LAJKONIKU LAJ, LAJ…

Odwiedzamy Krakowski Rynek, gdzie tuż obok Sukiennic tańczy Lajkonik, a w tle słychać Hejnał Mariacki. Zobaczymy Krakowiaków w pięknych, kolorowych strojach, spróbujemy również zatańczyć Krakowiaka.

18.12.2017r. /poniedziałek
ŚWIĘTA NA ŚWIECIE

Czy kolędy śpiewane są we wszystkich krajach? Jak zabrzmią w innych językach? Muzyka świąteczna z różnych zakątków świata, opowieści wigilijne, noworoczne, przepełnione magią i ciepłem.

15.01.2018r. /poniedziałek
DIXIE TIME

Za Atlantykiem, na Nowym Kontynencie, w Nowym Orleanie rodzi się muzyka dixieland’owa. Sięga początków XX wieku, będąc jednocześnie pierwszą odsłoną jazzu. Amerykańskie melodie ludowe łączą się z muzyką rozrywkową, tworząc kompozycję podbijającą serce każdego słuchacza.

07.02.2018r. /środa
MUZYKA KLEZMERSKA

Muzyka klezmerska sięga do tradycji starożytnych, wywodząc się początkowo ze śpiewu. Dzisiejsze zespoły klezmerskie łączą zdobycze muzyki wszystkich wieków, zachowując jednocześnie swój niezwykły klimat. Oprócz emocjonalnych utworów, usłyszeć można przede wszystkim żywe rytmy, zachęcające do tańca.

12.03.2018r. /poniedziałek
MUSICALE, MUSICALE

Deszczowa Piosenka, New York, New York… Utwory prosto z Broadway’u! Musical, jako forma łącząca elementy tańca, śpiewu i dialogów stanowi wyjątkowe widowisko. O tym, czym jest hit, dowiemy się, wsłuchując się w najpopularniejsze musicalowe przeboje!

09.04.2018r. /poniedziałek – SALA PRÓB CKK JORDANKI
ELEKTRYZUJĄCA MUZYKA

Jak zamienić prąd w melodię? Czy jeden instrument może zamienić się w całą orkiestrę? Nowoczesna technologia wkracza do świata muzyki. Instrumenty elektroniczne coraz bardziej upodabniają się do klasycznych, pokazując jednocześnie nowe, eksperymentalne brzmienia.

14.05.2018r. /poniedziałek
W GŁOSIE SIŁA

Jesteśmy posiadaczami niezwykłego instrumentu – głosu! Jego możliwości pozwalają naśladować nam mnóstwo dźwięków ze świata przyrody i nie tylko.  Przed nami muzyczna opowieść o tym, co potrafi jeden śpiewak, duet oraz tercet. Sami możemy również stworzyć wyjątkowy, wielki i dźwięczny chór (głosów).

11.06.2018r. /poniedziałek
MORSKIE OPOWIEŚCI

Szanty to szum fal, gawędy starych żeglarzy, sztorm na morzu, zachodzące słońce znikające za horyzontem i… Wakacyjna przygoda! Czeka nas wyprawa na głębiny w towarzystwie kapitana i jego muzycznej załogi. Usłyszymy najpopularniejsze melodie szantowe i utwory związane z naszym pięknym morzem – Bałtykiem.  Przed nami morskie opowieści, które sprawią, że odczujemy klimat zbliżających się wakacji.

Koszt audycji odbywających się w CKK Jordanki wynosi 6 zł od osoby (opiekunowie bezpłatnie)

Kontakt telefoniczny 602253809 – Alina Reut
e-mail: edukacja@tos.art.pl

Comments are closed